E- Ofis Ne İşimize Yarar?

18 Eylül 2021by pasha0

E- Ofis Ne İşimize Yarar?

E-ofis; Özellikle siz dışarıda harıl harıl müşteri peşinde koşuyorken, sizin tüm sekretarya hizmetinizi sunan bu kurumlar, yüksek maliyetlerden kurtulmanızı sağlar. Sizin için hizmet vermesi gerekli olan bir personel işe almak mecburiyetinde kalmazsınız. Size ait bir toplantı odası olmak mecburiyetinde olmaz; çünkü bu yerlerde ortak kullanıldığı alanlarından birisi de toplantı salonlarıdır. Önceden planlanmış toplantılarınızı, misafirlerinizi sanki kendi ofisinizde ağırlıyormuş gibi ağırlarsınız. Bu yerlerde ortak kullanıldığı alanlar, normal ofis ortamlarında sizin kurabileceğiniz alanlardan çok daha modern ve kullanışlı olabiliyor. Misafirleriniz ofisinizin ihtişamına hayran kalabiliyor ve işlerinizin yolunda gitmesi için tercih edilebilir bir hale geliyor.

sanal ofisSanal ofis Ankara’da pek çok yerde hizmet sunmaktadır ve yüksek talep söz konusudur. Eğer yeni iş kuruyorsanız ve bir ofisiniz yoksa; siz işinizin peşinden koşun. Ofisinizi sizin adınıza yöneten ve sizden çok cüzi miktarlar talep eden bu kurumlar yeni iş kuranlar için hayat kurtarıcı niteliktedir.

Dijital(E-Ofis) Ofis  Nasıl Kiralanır?

Sanal ofis kısa bir özetle siz dışarıdayken sizin tüm işlerinizin yürütüldüğü yer manasına gelir. Hemen açalım. Bir bina, iş hanı, residence, gibi bir yer düşünün. Bu gibi yerlerde faal çalışan iş yerleri vardır ve bu iş yerleriin olduğu yerde size ait bir adres olduğunu düşünün. Aslında bu adreste size ait fiilen hiçbir şey yoktur; ancak adres sizin iş adresinizdir. Belli bir miktar ücret karşılığında bu yerin adresini işletme sahibi tarafından onay verilerek iş adresiniz olarak gösterebiliyorsunuz. İçerisinde genel olarak boş odalar olsa da ödediğiniz miktara göre değişen şartlarda kullanım koşulları söz konusu olabiliyor. Bu tür yerlerde toplantı salonları da bulunduğu için misafirlerinizi kolaylıkla ağırlayabiliyor; ayrıca günün her saati adınıza sekretarya hizmeti alabiliyorsunuz. Bu tarz iş yerleri çağımızda çok popüler olduğu için kiralamak da bir hayli kolaydır.

 

E-Ofisler İş Hayatını Düzenliyor

Günümüzde özellikle iş yaşamına yeni atılan genç girişimciler, yüksek iş yeri kiralarından yakınmaktadır. Yüksek kiralar, fahiş fiyatlar, hareket alanı kısıtlı çalışma alanları, toplantı dahi yapılamayacak kadar sorun olacak küçüklükte ofisler… Bunların tamamı geride kaldı. Sürekli gelişen ve bir hayli hızlı değişen Dünya’da özellikle genç girişimciler ilk sırada olmak üzere, yüksek kira bedellerinden bunalan ve alternatif çözüm yollarına odaklanan kobiler sanal ofis kiralama konusunda bir hayli istekli. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde son zamanların tercih başrolünü oynayan bu sistem, yani sanal ofis Ankara’da özellikle fazlaca tercih ediliyor. Peki, nedir bu ofisin sanal hali? Ne işe yarıyor? Nasıl işliyor? Nasıl bir çalışma ortamı var? Ne gibi imkanlar sağlanıyor? Sunulan hizmetlerin içerikleri tatmin edici mi? Sizin için konuyu biraz detaylı gözden geçirdik ve bazı notlar alarak sizlerle paylaşmak istedik. Detaylı bir biçimde iki başlık halinde akla bir hayli mantıklı gelen bu ofis sitemini sizlerle paylaşacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?