Sanal Ofis ve Geleneksel Ofis Arasındaki Farklar

2 Nisan 2021by pasha0

Sanal Ofis ve Geleneksel Ofis Arasındaki Farklar

Sanal ofis; Geleneksel ofis kullanmak istediğinizde ofis masrafları sizleri bir hayli yoracaktır. Ayrıca ofisinizin konumu sizin prestijiniz açısında önem taşıyor. Merkezi bir konumda ve görünüm açısından da sizleri en iyi şekilde temsil etmesi gerekiyor. Bu durumda böyle bir ofis kiralamak istediğinizde sizlere işin çok başından zor duruma düşürecek bir maliyet çıkacaktır. Ofis kiraladıktan sonrası da çok önem arz ediyor. Tadilat, tamirat işleri dekorasyon, mobilya alışverişi gibi çok teferruatlı işler sizleri bekliyor olacaktır. Tabi bir çalışanınızın da olması gerekiyor. Çalışanınızın maaşı, sigortası gibi masraflarınız oluşacaktır. Ayrıca çalışanınıza eğitim vermeniz gerekiyor, güven ilişkisi de sağlamanız gerekiyor ki her gün ofise gelmeden işlerinizin sizin yerinize de halledilebilmesi için. Bunun için zamanınızın önemli bir kısmını harcamanız gerekmekte. Yani hem zamandan hem de ekonomiden zararda olmuş olacaksınız. Yine bunların sonrasında da elektrik, su, doğal gaz, mutfak, depozito, emlak komisyonu, klima, temizlik, stopaj vergisi gibi çok daha fazla masraf çıkmış oluyor. Yani geleneksel ofis açmak için işin başından çok önemli bir sermayenizin olması gerekmektedir. Bu durumda henüz yeni girişimci iseniz bu durum sizleri bir hayli zorlayacaktır.

  sanal ofisSanal ofiste ise bu ödediğiniz masrafların toplamından çok daha uygun bir fiyata sanal ofise sahip olacaksınız. Ofis kirası, depozito, emlak komisyonu, çalışan maaşı, sigortası, elektrik, su, doğal gaz, mutfak, klima, temizlik, stopaj vergisi gibi masraflardan muaf olacaksınız. Her gün ofise gelmek zorunda kalmadan işlerinizi nerde olursanız olun halledebileceksiniz. Ofiste olmadığınızda çalışanınız halledebiliyor mu işleri gibi düşünceleriniz olmayacak. Her şey sizin kontrolünüz altında olacak. Pandemi döneminde de ofise gelmeden de işleriniz halledebilmek sizleri önemli ölçüde rahatlatacaktır. Bu durumda içinde bulunduğumuz modern çağa ayak uydurmuş olacaksınız. Ve geleneksel ofisin getirdiği sorunlardan ve masraflardan da kurtulmuş olacaksınız. Sizler için sanal ofisin avantajlarını keşfetmiş olacaksınız.

  Bir şirket kurduğunuzda Türk Ticaret Kanunu’na göre yasal adres beyanı yapmak zorundasınız. Sanal ofiste sizlere yasal adres temini yapıyoruz. Yasal adres temini dışında ise sizlere kargo, posta, evrak teslim alma hizmetini de veriyoruz. Yasal adresiniz ofisimizin adresi olarak gösterileceği için kargo, posta, evraklarınız bizim adresimize gelir. Bu durumda sizlerin kargo, posta, evraklarınızı teslim alıyoruz. Sizlere whatsapp ya da mail yoluyla siz nasıl isterseniz haber veriyoruz. Bilginiz ve onayınız dâhilinde muhafaza ediyoruz. Kargo, posta, evraklarınızın kaybolma riski de ortadan kalmış oluyor.

Geleneksel ofiste ofis kiranızın belli bir kısmı kadar stopaj vergisi ödüyorsunuz. Ama sanal ofis kullandığınızda stopaj vergisi ödemenize gerek kalmıyor. Böylece sizleri önemli bir yükten kurtarmış oluyoruz.

Ayrıca sanal kullanımlı  ofis sözleşmemizi gider olarak gösterip vergiden de düşme imkânınız oluyor. Bu durum yine sizlere büyük avantaj sağlar.

Toplantılarınız olduğunda ya da ofis kullanmak istediğinizde sizlere özel ofislerimizi hazırlıyoruz. 12 kişilik kapasiteli toplantı odalarımızla toplantılarınızı konforlu ve kaliteli bir şekilde sürdürebilme şansınız oluyor.  Misafirleriniz ya da müşterileriniz geldiğinde profesyonel bir şekilde karşılanır. Sizlerin kalitesine uygun bir şekilde ağırlanır. Sınırsız çay, kahve ve ikramlık servislerimiz mevcuttur. Böylece toplantılarınızda bunu sorun etmenize gerek kalmadan müşterilerinize prezantabl bir şekilde görünmenize yardımcı olur.  Binamızda jeneratörümüz mevcuttur. Böylece toplantı esnasında herhangi bir elektrik kesintisi olsa dahi toplantılarınıza güvenle devam edebilirsiniz. Ofisimiz iş merkezi içerisinde yer alır. Böylece prestij açısında sizleri bir adım öne taşır. İş merkezi içerisinde yer aldığı için ayrıca güvenlik içinde bina girişi şifrelidir ve güvenlik kamerası mevcuttur. Ofisimizin içinde de güvenlik kamerası vardır. Böylece içiniz rahat bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?