Ofis Tasarımı Çalışan Verimliliğini Nasıl Etkiler?

8 Mayıs 2020by pasha0

Ofis Tasarımı Çalışan Verimliliğini Nasıl Etkiler?

Ofis tasarımınız çalışanınızın verimliliğinden sorumlu olabilir mi? Tarihsel olarak, ofisler genellikle mutlu yerler ile ilişkili değildir. Genellikle hepsi aynı görünen ve hayal gücü olmayan sıkıcı, sönük alanlar olarak tasvir edilirler. Saat 5: 00’de işten çıkmayı bekleyen çalışanlar, çalışma alanlarından kaçabildikleri kadar, görevlerini de bırakacaklar. Modern Sanal Ofis ortamı çok farklı bir şarkı söyler ve çalışanların her gün işe gitmek için heyecanlandıkları yerlere hızla dönüşürler. Modern mobilyalar, ayarlanabilir masalar, rahat sandalyeler ve canlı renkler ile vurgulanmıştır. Su soğutucusu, yerel bir kafeniz kadar iyi bir tadı olan kahve istasyonları için bir büfe ve diğer arzu edilen olanaklarla birlikte işlem görür.

ofisBir zamanlar bizim bildiğimiz ofis ortamı hızla geçmişte kaldı – bu iyi bir şey! Şirketler, çalışanlarının çalışma ömrünü artırmak için ofis tasarımlarını yeniden düşünüyor ve daha mutlu, daha verimli çalışanlar olarak karşılığını alıyor.  Bir oyun odasına veya şekerleme alanına izin veren bir bütçeniz olmasa bile, hazır ofis tasarımınızı, herkesin elinden gelenin en iyisini yapabilecekleri verimli bir ortamı teşvik etmek için yetkilendirebilirsiniz. Ambiyans, verimliliği doğrudan etkilemeyebilir, ancak üretken bir çevreye en büyük katkı sağlayanlardan biri olan çalışan memnuniyetini etkileyebilir. Donuk, oturmamış bir ofiste oturmak, motivasyonu olumsuz etkiler, bu da memnuniyet ve verimlilikte bir düşüşe yol açabilir. Aksine, işverenler, duvar rengi, sanat eseri, bitki veya diğer eşyalar gibi görsel estetik rol oynamalıdır. Sanal ofisler, bu imkanların tamamını size sunar.

İşbirlikçi Çalışma Alanı ile Tasarımınızı En Üst Düzeye Çıkarın

Kiralık Ofis alanınız üretkenliğe yardımcı oluyor mu? Olmazsa, motivasyon eksikliği çalışanların suçu olmayabilir. Sanal ofis kiralama firmaları, üretken bir ortamı desteklemek için özel ve ortak çalışma alanları tasarladı. Aktivitelerden teknolojiye, ilham veren ofislere, çalışanlarınızın eve gitmek için fırsat kollamak yerine çalışmaktan mutluluk duyacağı bir iş yeri tasarlayan bu firmalar, sizin hayallerinizi gerçek yapıyor. Şirketinizde bir iş gününün verimli geçmesini istiyorsanız kesinlikle bu firmaları ziyaret edin ve size sunacakları paketlere bir göz atın. Böylece hem yüksek maliyetler ortadan kalkacak hem de çalışanlarınızın verimliliği artacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?