Kurumsal Firmalar da Sanal Ofisleri Tercih Ediyor

8 Mayıs 2020by pasha0

Kurumsal Firmalar da Sanal Ofisleri Tercih Ediyor

Günümüzde başta kurumsal firmalar olmak üzere birçok şirket paylaşımlı ofisler de çalışmayı tercih ediyor. Son yıllarda giderek daha popüler hale gelmeye başlayan sanal ofis trendi artık kurumsal firmalarında gözdesi. Peki, kurumsal firmaların böyle bir yöntem izlemesinin nedeni ne? Neden bireysel office kullanmak yerine Sanal Ofis alanlarını tercih ediyorlar? Bunun birçok nedeni olabilir ama biz size genel olarak oluşan görüşü biraz anlatmak istiyoruz.

Daha Az Masraf, Konforlu Ortam

sanal ofisŞirketler genellikle maliyeti azaltmak amacıyla bu tür ofisleri tercih etme yoluna gidiyor. Böylelikle her çalışan için ayrı ve özel bir ofis temin etmek gerekmiyor. Hem mekandan hem de paradan tasarruf sağlanmasının yanı sıra çalışanlarda birbiriyle daha iyi iletişim kurma fırsatını yakalıyor. Öyle ortamlarda sadece müdürlerin özel odaları oluyor ve geri kalan çalışanlar paylaşımlı alanlarda bulunuyor. Genellikle bir Kiralık Ofis bulduğunuzda en çok şikayet ettiğiniz şey boş alanlara para ödemek olabilir. Ama paylaşımlı ofisler de mekanının verimliliği de artıyor. Yani boş alanlar en iyi şekilde değerlendiriliyor ve siz de buralara boşa para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Sanal ofisler de birkaç farklı ödeme şekli bulunuyor. Mesela bu ofisleri günlük saatlik olarak kiralayabileceğiniz gibi aylık üyelik yaparak daha indirimli şekilde yararlanabiliyorsunuz. Eğer işiniz yeni kuruyorsanız ve daha yolun başındayken yüksek yatırımlar yapmak istemiyorsanız ofisleri belli günlerde ya da sadece toplantılarınızın olduğu zamanlar için kiralayabilirsiniz.

Özellikle bağımsız çalışan bir profesyonelseniz ya da serbest çalışansanız kesinlikle sanal ofisler sizin de tercihiniz olmalı. Kendinize bağlı bir çalışanınız olmasa bile sanal ofisler de bundan çalışanlardan faydalanabilir, nitelikli çalışan havuzu içerisindeki personellerden yararlanma fırsatı bulabilirsiniz. Türkiye’de yeni yeni yapılmaya başlanan bu Hazır Ofis uygulaması içerisinde bulunan ofisler genellikle oldukça kolay konumlarda ve konforlu oluyor. Bu sayede müşterileriniz ofisinizi bulmakta kesinlikle zorlanmıyor ve size daha kolay ulaşabiliyor. Ortak ofislerin size sağlayacağı en büyük avantajlarından biri de farklı iş kollarında ki birçok kişinin aynı ortamda bir araya gelme ihtimali. Böylelikle sizin yeni işbirlikleri ve yeni ortaklıklar bekliyor olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?